https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vystavba-dalnice-d11-ma-pulrocni-skluz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výstavba dálnice D11 má půlroční skluz

20.5.2002 18:50 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČIA)
Kritika na adresu vlády a dalších institucí zaznívá stále častěji v souvislosti s dostavbou dálnice D11 ze strany Královéhradeckého kraje. Jak ČIA informoval hejtman Pavel Bradík, harmonogram prací na výstavbě komunikace má skluz minimálně půl roku.
 

Ministr dopravy Jaromír Schling minulý týden hejtmanovi zopakoval, že dostavba dálnice je pro vládu prioritou, představitelé kraje však už nevěří, že by se letos začalo stavět. "V dubnu měla být zahájena stavba mostu u Žíželic, ministr však uvedl, že začne nejdřív v září," postěžoval si ČIA Bradík. Podle něj už dálnici nebrzdí nedostatek financí nebo ekologičtí aktivisté, ale nedostatečná příprava území či získávání potřebných stavebních povolení. "V majetkoprávní činnosti je naprostý kolaps," řekl Bradík. Podle něj za velké zpoždění může i Ředitelství silnic a dálnic. Tomu nabídl krajský úřad pomoc některých regionálních organizací při řešení výkupu pozemků, to ji však odmítlo.

Jediným pokrokem je v současné době výstavba dvou kruhových objezdů u Chlumce nad Cidlinou, které budou sloužit pro dálniční přivaděče. Křižovatky měly být dokončeny na podzim, podle odborníků se však nic nezmění, dokud nebude funkční dálnice.

Dálnice D 11 mezi Prahou a Hradcem Králové by měla v dalších letech pokračovat směrem na Jaroměř a polskou hranici. Náklady na výstavbu první části by měly dosáhnout 10 miliard korun, dálnice až k polským hranicím bude stát zhruba 22 miliard korun. Komunikace by měla ulehčit silnici I/35. Na jejím úseku mezi Poděbrady a Hradcem Králové zahyne v průměru jeden člověk týdně.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist