https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vyzkumny-ustav-vodohospodarsky-tgm-ma-noveho-reditele
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výzkumný ústav vodohospodářský TGM má nového ředitele

3.2.2023 12:18 | PRAHA (ČTK)
Výzkumný ústav vodohospodářský T.G.M.
Výzkumný ústav vodohospodářský T.G.M.
Foto | ŠJů / Wikimeda Commons
Novým ředitelem Výzkumného ústavu vodohospodářského TGM (VÚV) se stal Tomáš Fojtík. Do funkce ho jmenoval ministr životního prostředí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nového ředitele vybrala rada této veřejné výzkumné instituce na konci loňského roku. V čele ústavu nahradil Tomáše Urbana, kterému skončilo pětileté funkční období.
 

Fojtík, který ve VÚV pracuje téměř 20 let, označil za svou hlavní prioritu upevnění organizace a její rozvoj do pozice uznávaného a fungujícího ústavu národního a evropského významu. "Dále pak je důležité posílit spolupráci se státní a veřejnou správou, akademickou sférou i se soukromým sektorem," uvedl nový ředitel VÚV.

Ministr Jurečka očekává od Fojtíkem vedené instituce co největší přenositelnost výzkumu do reálné praxe. Důležitost výzkumu a jeho aplikace jsou nyní akutnější vhledem k postupující klimatické změně, uvedl šéf resortu.

Fojtík se narodil v roce 1981 v Praze. Vystudoval Provozně ekonomickou fakultu na České zemědělské univerzitě. Ve Výzkumném ústavu vodohospodářském TGM Masaryka, pracuje od roku 2004, a to v pozici výzkumného pracovníka oddělení geografických informačních systémů a kartografie. Od roku 2015 byl vedoucím tohoto oddělení.

Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka byl založen jako Státní ústav hydrologický usnesením ministerské rady v prosinci 1919. Po roce 1989 byl ústav převeden do působnosti nově vzniklého ministerstva životního prostředí. Od roku 1993 funguje jako jeho příspěvková organizace.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist