https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vzteklina-na-rychnovsku-zasahla-uz-i-hospodarska-zvirata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vzteklina na Rychnovsku zasáhla už i hospodářská zvířata

13.11.2000 20:35 | RYCHNOV NAD KNĚŽNOU (ČIA)
Již čtyři desítky případů výskytu vztekliny od poloviny července tohoto roku evidují pracovníci rychnovské veterinární správy. Zákeřná nemoc se nyní začíná šířit i mezi hospodářskými zvířaty. Jak uvedl ředitel Okresní veterinární správy Rychnov nad Kněžnou Josef Jansa, poslední dva případy byly potvrzeny u hovězího dobytka.
 

Vzteklina se na Rychnovsku objevila po přibližně šesti letech. První nakažené zvíře zaregistrovali v obci Sněžné v Orlických horách, další výskyt byl mimo jiné zaznamenán ve známém turistickém středisku Deštné v Orlických horách.

Lidé, kteří přišli s nakaženými zvířaty do kontaktu, musejí absolvovat léčení. Na Rychnovsku bylo od července položeno víc než 24 tisíce vakcinačních dávek proti vzteklině.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist