https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-auta-u-odoleny-vody-vypadly-barely-uniklo-tisic-litru-kyseliny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z auta u Odoleny Vody vypadly barely, uniklo tisíc litrů kyseliny

3.9.2018 00:08 | ODOLENA VODA (ČTK)
U Odoleny Vody nedaleko Prahy vypadly v noci na dnešek z auta na silnici dva tisícilitrové barely s nebezpečnými látkami a rozlily se. Uniklo mimo jiné tisíc litrů kyseliny sírové, která poškodila vozovku a dostala se i do půdy. Situaci na místě řeší odborná firma, je třeba odtěžit zasaženou zeminu. Silnice číslo 608 bude uzavřena do úterý. Dnes to řekli mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda a policejní mluvčí Monika Schindlová.
 

Hasiči k události vyjížděli před půlnocí. Nehoda se stala na silnici u Aera Vodochody, viník z místa ujel. V jednom z barelů byla podle Svobody osmadevadesátiprocentní kyselina sírová. Obsahu druhého hasiči zatím neznají. "Měli jsme na místě chemickou laboratoř z Kamenice, která odebrala vzorky a nyní je zkoumá," dodal mluvčí.

Zásah nyní řídí specializovaná firma. "Provádějí odtěžení zhruba 50 kubických metrů zeminy, která byla zasažená kyselinou," dodal Svoboda. Kyselinu z vozovky pracovníci neutralizovali, následovat bude vyčištění povrchu silnice.

Silnice má být až do úterního poledne uzavřená v úseku od odbočky na Panenské Břežany k odbočce na Dolínek.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist