https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-grantu-vlady-usa-je-financovana-studie-proveditelnosti-spalovny-v-plzni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z grantu vlády USA je financována studie proveditelnosti spalovny v Plzni

22.2.2002 08:50 | PLZEŇ (ČIA)
Grantovou smlouvu o vypracování studie proveditelnosti spalovny tříděného komunálního odpadu podepsali v Americkém centru v Plzni za přítomnosti plzeňského primátora Jiřího Šnebergera zástupci velvyslanectví USA a představitelé Plzeňské teplárenské (PT). Plzeň tak jako první v republice využije k uvedenému účelu prostředků od americké vlády ve výši téměř 250 tisíc USD. Pro ČIA to uvedl generální ředitel PT Tomáš Drápela.
 

Potřebu vypracovat studii pociťovaly úřad Plzeňského kraje a Magistrát města Plzně už v minulých letech. O zpracování rozhodla loni valná hromada PT a uložila tento úkol představenstvu. Studie má analyzovat efektivitu spalovny v západočeském regionu. Podnětem k jejímu vypracování je i vstup České republiky do Evropské unie a nutnost sladit legislativu s jejími členskými zeměmi. PT by ze spalovaného tříděného odpadu mohla vyrábět teplo a na svých stávajících turbínách i elektrickou energii.

Budou-li výsledky studie příznivé, měla by se spalovna na likvidaci tříděného komunálního odpadu s předpokládanou kapacitou 100 až 150 tisíc tun ročně stavět v Plzeňském kraji nejdříve v roce 2008. O financování celého projektu není zatím zdaleka rozhodnuto, také v této otázce by studie, financovaná grantem vlády USA, mohla mnohé napovědět.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist