https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-parkoviste-v-konviktske-bude-opet-park
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z parkoviště v Konviktské bude opět park

21.8.2001 11:02 | PRAHA (ČIA)
K obnovení parčíku na rohu ulic Konviktské a Průchodní na Praze 1 by mělo dojít ještě do konce letošního roku. Již v minulosti na tomto místě býval parčík s lavičkami, nyní se zde však nachází zdevastovaná plocha, která je využívána jako parkoviště. "Celkové náklady na rekonstrukci jsou odhadovány na 400 až 600 tisíc korun," sdělil novinářům na dnešní tiskové konferenci starosta Prahy 1 Jan Bürgermeister.
 

"V nejbližší době vybereme firmu, která opravy provede a hned jak vybereme dodavatele, začneme stavět," pokračoval Bürgermeister. Na ploše ve tvaru písmene L je navržena výsadba čtyř listnatých stromů. Součástí rekonstrukce bude i žulové pítko a po stranách budou umístěny lavičky. Chodník Konviktské ulice bude osazen litinovými sloupky, které znemožní parkování.

Jak dále starosta předpokládá, bude dodavatel vybrán do měsíce, kdyby zároveň měly začít i práce. Městská část Praha 1 počítala s vybudováním tohoto parčíku již v roce 1999. Realizace však nebyla možná, neboť se nepodařilo získat souhlas majitele části pozemku Technického a zkušebního ústavu stavebního Praha. Nyní však Praha 1 souhlas má a rekonstrukci rohu ulic Konviktská a Průchodní tak nic nebrání.


reklama

tisknout poslat  twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist