https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-plzenske-zoo-utekl-samec-pandy-zahrada-zada-verejnost-o-pomoc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z plzeňské zoo utekl samec pandy, zahrada žádá veřejnost o pomoc

9.8.2019 00:27 | PLZEŇ (ČTK)
Z plzeňské zoo utekl zhruba tříletý samec pandy červené, což je ohrožený druh. Zahrada požádala veřejnost o pomoc.
Z plzeňské zoo utekl zhruba tříletý samec pandy červené, což je ohrožený druh. Zahrada požádala veřejnost o pomoc.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Plzeň
Z plzeňské zoo utekl zhruba tříletý samec pandy červené, což je ohrožený druh. Zahrada požádala veřejnost o pomoc. Pokud někdo zvíře velikosti velké kočky spatří, pravděpodobně na stromě, má volat do zoo na telefonní číslo 378 038 325. Vedení městské zoologické zahrady lidi prosí, aby se sami nepokoušeli pandu chytat nebo ni sahat, řekl včera její mluvčí Martin Vobruba.
 

"Není vysloveně nebezpečná, ale nikdo by se neměl pokoušet o žádné sólové odchytové akce. Nejvíc by nám pomohli svědkové, kdyby okamžitě volali k nám do zoo," uvedl. Podle zoologů při útěku buď přeskočila ze stromu ven, nebo mohla skočit ze země přes ohradník.

Podle dostupných informací panda červená v minulých letech utekla v Česku už ze tří zoologických zahrad. "Jsou to zkoumavá, pohyblivá zvířata," uvedl mluvčí. Plzeňská zoo má páreček pand červených. "Patří mezi ohrožená zvířata, ale v zoo je poměrně hodně rozšířená," dodal.

Před měsícem uletěl z plzeňské zoo pelikán, kterého odchytili na Borské přehradě na okraji města Plzně.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Václav Prokš
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist