https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-pozemku-poldi-bude-40-hektaru-nabidnuto-investorum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z pozemků Poldi bude 40 hektarů nabídnuto investorům

5.5.2001 13:24 | KLADNO (ČIA)
Nevyužité pozemky ve staré průmyslové zóně Kladno-Východ hodlá do dubna příštího roku kladenský magistrát spolu s majitelem části kladenských hutí Poldi, společností Scholz Stahlzentrum-Ost (SZO), nabídnout případným zahraničním investorům. ČIA o tom informoval kladenský primátor Milan Volf a zástupci společnosti SZO.
 

Obě strany na počátku příštího týdne podepíší smlouvu, kterou SZO převede polovinu z osmdesátihektarového pozemku za symbolickou jednu korunu městu. "Po té může do projektu vstoupit vládní agentura CzechInvest, která zaplatí sanaci ekologicky velmi zatížené půdy," potvrdil Volf, podle kterého bude nejpozději v dubnu příštího roku vyčištěný pozemek převeden zpět na společnost SZO.

SZO zajistí následný prodej území, 20 procent ze získané částky poputuje do kladenské obecní pokladny. "Na tomto postupu jsme se opravdu dohodli," doplnil mluvčí SZO Marek Dudák.

Náklady na vyčištění pozemku dosáhnou podle prvních odhadů zhruba 40 milionů korun, odstranění starých budov a překládka inženýrských sítí si však může vyžádat i až trojnásobek této částky.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist