https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-tankeru-ktery-se-potopil-u-filipin-vyteka-topny-olej-plati-zakaz-koupani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z tankeru, který se potopil u Filipín, vytéká topný olej, platí zákaz koupání

2.3.2023 18:49 | MANILA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Z tankeru, který se v úterý potopil u Filipín jihozápadně od hlavního města Manily, vytéká topný olej. Nejméně šest pobřežních měst proto vyhlásilo zákaz rybolovu a koupání, zatímco se úřady snaží dostat olejovou skvrnu pod kontrolu, informovaly podle agentury AP filipínské úřady.
 

Plavidlo MT Princess Empress, které mělo na palubě 20člennou posádku a vezlo asi 800 000 litrů průmyslového topného oleje, se potopilo v úterý, když se mu přehřál motor. Posádku zachránila cizí nákladní loď.

Z poškozeného tankeru začala unikat ropa, která do středy pokryla část moře dlouhou asi šest kilometrů a širokou čtyři kilometry. Postihla oblast šesti jihofilipínských měst, která vyhlásila zákaz rybolovu a plavání do vzdálenosti pěti kilometrů od břehu.

Ohroženy jsou i desítky turistických přímořských středisek a 14 vládou chráněných mořských oblastí, kde je zakázaný rybolov, aby měly ryby klid na tření.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist