https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-ulic-a-parkovist-kromerize-loni-zmizelo-asi-sest-desitek-autovraku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z ulic a parkovišť Kroměříže loni zmizelo asi šest desítek autovraků

23.6.2021 00:41 | KROMĚŘÍŽ (ČTK)
"Někteří si obnovili propadlou technickou kontrolu, další předali vozidlo odtahové firmě, která zajistila jeho likvidaci. Téměř dvě desítky automobilů byly odtaženy do areálu kroměřížských technických služeb. Jejich provozovatelé mají tři měsíce na to, aby si je vyzvedli," uvedla vedoucí radničního odboru občansko-správních agend.
"Někteří si obnovili propadlou technickou kontrolu, další předali vozidlo odtahové firmě, která zajistila jeho likvidaci. Téměř dvě desítky automobilů byly odtaženy do areálu kroměřížských technických služeb. Jejich provozovatelé mají tři měsíce na to, aby si je vyzvedli," uvedla vedoucí radničního odboru občansko-správních agend.
Kroměřížská radnice začala loni díky novele zákona o pozemních komunikacích odstraňovat autovraky odstavené na parkovištích a v ulicích ve vlastnictví města. Nahlášeno jich bylo 63, sdělil místostarosta Karel Holík (ČSSD). Až na tři vozidla, která nejsou na pozemcích ve vlastnictví města, vraky z ulic a parkovišť zmizely.
 

Více než čtyřicet vraků odvezli sami jejich provozovatelé. "Někteří si obnovili propadlou technickou kontrolu, další předali vozidlo odtahové firmě, která zajistila jeho likvidaci. Téměř dvě desítky automobilů byly odtaženy do areálu kroměřížských technických služeb. Jejich provozovatelé mají tři měsíce na to, aby si je vyzvedli. Někteří tak už učinili a zaplatili technickým službám náklady na odtažení," uvedla vedoucí radničního odboru občansko-správních agend Ivana Bukovská.

Pokud si provozovatel auto nevyzvedne tři měsíce od doručení oznámení, může silniční správní úřad rozhodnout o prodeji vozidla v dražbě. V případě, že se auto kvůli nulové hodnotě prodat nepodaří, čeká vrak likvidace.

Letos již lidé silničnímu správnímu úřadu nahlásili více než desítku dlouhodobě odstavených vozidel na městských pozemcích, která mají propadlou technickou kontrolu. "Po výzvě si provozovatelé sami pět vozidel odvezli, do areálu technických služeb byla odtažena tři vozidla. U zbývajících provozovatelů zatím běží lhůta, do které mohou automobil odstranit z ulice či parkoviště sami," uvedla Bukovská.

Podle starosty Jaroslava Němce (Nezávislí) je druhotným efektem toho, že vraky byly z ulic již odtaženy, že si majitelé začínají také vraky uklízet sami.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist