https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-ustecke-zoologicke-zahrady-utekla-vinou-zavady-na-ohradniku-vydra
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z ústecké zoologické zahrady utekla vinou závady na ohradníku vydra

23.10.2023 19:25 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK)
V případě, že by zvíře někdo zahlédl, má to ohlásit na telefonní číslo 728 067 186.
V případě, že by zvíře někdo zahlédl, má to ohlásit na telefonní číslo 728 067 186.
Ze zoologické zahrady v Ústí nad Labem utekla vinou technické závady na ohradníku vydra. Vydru pracovníci zoo monitorují v okolí areálu, o pomoc prosí také veřejnost. Zástupci instituce to dnes dopoledne uvedli na facebookových stránkách.
 
https://www.facebook.com/zoousti

V případě, že by zvíře někdo zahlédl, má to ohlásit na telefonní číslo 728 067 186. "Zvíře není nebezpečné, ale nepokoušejte se jej sami odchytit," upozornili pracovníci. Uprchlá vydra malá velikostně odpovídá kuně. Lasicovitá šelma má na tlapkách krátké drápy a plovací blány. Přes den spí v norách a za potravou vyráží po setmění. K dorozumívání používá různé zvuky, doteky a pachy.

Útěky zvířat ze zoo v Ústeckém kraji nejsou příliš časté. Expozice bývají dobře zabezpečené. V děčínské zoo letos v červnu uprchly opice, které se z výběhu dostaly poté, co elektrický ohradník poškodil cizí člověk. Zadržela ho policie. Posledního uprchlého makaka se podařilo lapit po osmi dnech.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist