https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/za-rozdelani-ohne-v-c.svycarsku-v-dobe-haseni-pozaru-dostali-pokutu-tri-lide
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Za rozdělání ohně v Českém Švýcarsku v době hašení požáru dostali pokutu tři lidé

23.8.2022 13:19 | JETŘICHOVICE (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Za rozdělání ohně v národním parku České Švýcarsko v době hašení požáru dal děčínský magistrát pokutu třem lidem. Každý má zaplatit 3000 korun, řekl mluvčí děčínského magistrátu Luděk Stínil. Požár zasáhl les na ploše 1060 hektarů, na jeho likvidaci se vystřídalo 6000 hasičů, uhašen byl po dvaceti dnech.
 

Turisté procházeli místem na konci července. Oheň vypukl 24. července. Policie tehdy věc ukončila domluvou a předala ji strážcům přírody. Případ postoupili k projednání ve správním řízení na děčínský magistrát, který teď rozhodl o pokutě. "Do osmi dnů od převzetí se mohou proti tomuto rozhodnutí odvolat," uvedl Stínil. "Evidujeme ještě jeden přestupek v souvislosti s požárem v národním parku, kdy byla udělena pokuta ve výši 1000 korun," dodal.

Stopy po táboření a nedopalky nacházeli strážci přírody i v době, kdy se snažili hasiči nejrozsáhlejší požár v České republice dostat pod kontrolu. V souvislosti s ním přitom vydal Ústecký kraj zákaz v lesích kouřit či rozdělávat oheň. Zákaz vstupu do lesa na vybraném území národního parku České Švýcarsko začal platit 30. července. V současné chvíli platí omezení vstupu na vybraná místa parku včetně Pravčické brány a soutěsek v Hřensku do konce srpna.

Požár zasáhl plochu zhruba 10,6 kilometru čtverečních. Strážci přírody mají na starosti 80 kilometrů čtverečních národního parku a dalších 250 kilometrů čtverečních Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce. Uhlídat takovou oblast v několika lidech je podle správy parku téměř nemožné.

Policie vyšetřuje požár v Českém Švýcarsku jako trestný čin obecné ohrožení. S největší pravděpodobností podle policistů vypukl v okolí Malinového dolu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist