https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/za-tyden-zacne-nejvetsi-cesky-environmentalni-festival-ekologicke-dny-olomouc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Za týden začne největší český environmentální festival Ekologické dny Olomouc

13.4.2018 12:46 | PRAHA (Ekolist.cz)
Můžete se na něm potkat s významnými osobnostmi a vědci jako jsou Václav Bělobradský (na snímku).
Můžete se na něm potkat s významnými osobnostmi a vědci jako jsou Václav Bělobradský (na snímku).
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Sluňákov
Přesně za týden začne podle organizátorů největší environmentální festival Ekologické dny Olomouc. Můžete se na něm potkat s významnými osobnostmi a vědci jako jsou Stanislav Komárek, Jiří Sádlo, David Storch, Václav Bělobradský a další. Kromě přednášek je možné zúčastnit se exkurzí a dalších programů. Akci pořádá Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce.
 

Letos bude program zahájen besedami v Divadle hudby. Jedním z témat bude Antropocén – doba lidová. Nespočet zajímavě podaných informací pro všechny zvídavé laiky o době, kdy moc člověka dosáhla ohromné síly. Kromě antropocénu dostanou prostor i ekologie, biologie, archeologie, filosofie, architektura, zahradnictví, umělá inteligence, kybernetika, botanika, sociologie, genetika, pohřebnictví, historie. "To vše ve třech dnech a s 13 významnými hosty. Například Václavem Bělohradským, Jiřím Sádlem, Stanislavem Komárkem, Petrem Pokorným, Ladislavem Miko, Ľubicou Lacinovou," láká Michal Bartoš ze Sluňákova.

Ekologické dny vyvrcholí tradičně prvomájovým Ekojarmarkem na Horním náměstí v Olomouci, s koncertem Tomáše Kočka a orchestru, Žambochů, Vanua2 a dalších kapel, s mnoha stánky řemesel, divadlem a stanovišti pro rodiče s dětmi.

V době mezi besedami a jarmarkem mohou lidé v přírodě vidět a poslouchat ptáky, kvákání žab, vydat se po stopách popelářů, květeny v architektuře, či shlédnou výstavu nebo loutkové divadlo pro dospělé „Upír z Koštofránku“, které uvede Robert Smolík v Rajské zahradě od Františka Skály v umělecké galerii v přírodě (Horka nad Moravou).


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist