https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/za-uhyn-ryb-v-rybniku-ivanovicich-na-hane-muze-asi-amoniak
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Za úhyn ryb v rybníku Ivanovicích na Hané může asi amoniak

10.4.2017 10:10 | IVANOVICE NA HANÉ (ČTK)
Uhynulé ryby skončily v kafilérii. Šlo o malé ryby, které byly určeny k nasazení do jiných rybníků, kapry, tolstolobiky, sumce nebo candáty. Škoda přesáhla milion korun. / ilustrační foto
Uhynulé ryby skončily v kafilérii. Šlo o malé ryby, které byly určeny k nasazení do jiných rybníků, kapry, tolstolobiky, sumce nebo candáty. Škoda přesáhla milion korun. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Za úhyn ryb v rybníku v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku může pravděpodobně amoniak. Rozbor vody laboratoře v Tišnově na Brněnsku ukázal zvýšenou koncentraci amonných iontů. Informoval o tom mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský. Zdroj amoniaku není známý. Příčinu úhynu ještě musí potvrdit pitva. Škoda je odhadem přes milion korun.
 

Policejní mluvčí Alice Musilová řekla, že výsledky se musejí ještě zkompletovat a potvrdit pitvou. "Souvislost se ale dá předpokládat," dodala. Policie dál vyšetřuje, zda mohlo jít o nedbalost či úmyslné zavinění. "Zdroj zjišťujeme. Prověřujeme nějaké věci, ale bližší informace zatím sdělit nemohu," uvedla mluvčí.

V rybníku minulý týden uhynulo podle odhadu Rybníkářství Pohořelice asi polovina násadkových ryb, tedy přes deset tun. Zachránit se podařilo druhou polovinu, ta má být vysazena do dalších rybníků. Otázkou podle vedení firmy ale je, zda se uchytí.

Uhynulé ryby skončily v kafilérii. Lovit je hasiči a pracovníci firmy začali v pátek ráno, skončili až v sobotu. Šlo o malé ryby, které byly určeny k nasazení do jiných rybníků, kapry, tolstolobiky, sumce nebo candáty. Škoda přesáhla milion korun. "Ztráty se ale stále ještě dopočítávají," řekl dnes ČTK ředitel firmy Roman Osička.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist