https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/za-uhyn-vodnich-ptaku-v-teplicich-mohou-lide-mesto-se-obrati-na-policii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Za úhyn vodních ptáků v Teplicích mohou lidé, město se obrátí na policii

21.7.2022 11:55 | TEPLICE (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Za úhyn vodních ptáků v Zámecké zahradě v Teplicích mohou lidé. Zpráva Státní veterinární správy potvrdila, že ptáci neměli ptačí chřipku. Odbor životního prostředí teplického magistrtátu proto podá trestní oznámení na neznámého pachatele. Informoval o tom mluvčí města Robin Röhrich.
 

Pět labutí a dvě kachny uhynuly 11., 12. a 15. července. Podle zprávy odborníků neměly ptačí chřipku, případně bakteriální infekci. "Z vyšetření je podle veterináře patrné, že úmrtí vodních ptáků způsobili lidé," uvedl mluvčí.

Na vodních plochách v Zámecké zahradě jsou momentálně v pořádku dvě dospělé a dvě mladé labutě. Vzhledem k tomu, že labutě neuhynuly přirozenou cestou, podá podle Röhricha městský odbor životního prostředí trestní oznámení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist