https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/za-zelen-na-sanovane-skladce-v-chuchli-praha-zaplati-35-mil-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Za zeleň na sanované skládce v Chuchli Praha zaplatí 35 milionu Kč

21.11.2017 11:36 | PRAHA (ČTK)
Za výsadbu stromů a keřů a údržbu zeleně na sanované skládce Velká Chuchle zaplatí Praha příspěvkové organizaci Lesy hlavního města 35,14 milionu korun s DPH. Smlouvu dnes schválili pražští radní. V budoucnu na místě skládky vznikne oddechová zóna pro rekreaci.
 

Pěstební a vegetační úpravy má organizace dokončit do tří let od uzavření smlouvy mezi Lesy a Prahou. Součástí smlouvy je kromě výsadby také údržba zeleně po dobu pěti let. Po uplynutí této lhůty bude organizace provozovat tento park o rozloze 12 hektarů dále.

Letos v září radní souhlasili se smlouvou se společností Cetus Plus, která v areálu provede terénní úpravy, rekonstrukci silnice a železobetonové zdi a vybuduje žlab pro odvádění dešťové vody, který skládce chybí. Za tyto práce město zaplatí 21,2 milionu korun bez DPH.

Po dokončení rekultivace město plánuje na vrcholu skládky vybudovat areál, kde budou hřiště, psí louka, fitness louka s přírodními cvičebními prvky, dráha na cyklotrial a malý venkovní amfiteátr. V jižní části areálu by mohla být rozhledna.

Původně byla skládka, která zasahuje na území Velké Chuchle a Slivence, v horní části svahu v jámových lomech, kde se těžil vápenec a dolomit. Později se rozrostla na volný terén, na rozlohu asi 15 hektarů. V roce 1986 bylo skládkování ukončeno a v následujících dvou letech byl svah stabilizován kotvenou stěnou a povrch skládky byl zakryt vrstvou zeminy, která však byla nedostatečná.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist