https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/za-zimnim-stadionem-v-breclavi-by-mohl-vzniknout-lesopark
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Za zimním stadionem v Břeclavi by mohl vzniknout lesopark

3.8.2018 00:11 | BŘECLAV (ČTK)
Za zimním stadionem v Břeclavi by v budoucnu mohl vzniknout lesopark. Na ploše asi 20 hektarů je nyní hospodářský les, který chce město revitalizovat.
Za zimním stadionem v Břeclavi by v budoucnu mohl vzniknout lesopark. Na ploše asi 20 hektarů je nyní hospodářský les, který chce město revitalizovat.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | breclav.eu
Za zimním stadionem v Břeclavi by v budoucnu mohl vzniknout lesopark. Na ploše asi 20 hektarů je nyní hospodářský les, který chce město revitalizovat. V tiskové zprávě to ve středu uvedl mluvčí radnice Jiří Holobrádek. Břeclav kvůli tomuto záměru minulý týden svolala společné jednání s Lesním závodem Židlochovice, Agenturou ochrany přírody a krajiny a ekologického hnutí Brontosaurus.
 

"Všechny zúčastněné subjekty s celkovou revitalizací dotčeného území a plánovanými změnami souhlasí. Veškeré změny a požadavky na úpravu lesních porostů by měly být zapracovány do nově připravovaného lesního hospodářského plánu na nadcházející desetiletí. Město nyní proto bude dále připravovat projektovou dokumentaci, nezbytnou pro podání žádosti o dotaci," uvedl břeclavský místostarosta Svatopluk Pěček (ANO).

Břeclav už má zpracovány dílčí studie na úpravy lokality, vzniknout by tam mohl městský les nebo rozsáhlý lesopark, který by sloužil primárně pro odpočinek místních obyvatel. Aby ale mohlo město investovat do další projektové přípravy, je podle mluvčího nutné přehodnotit současné omezení těžby dřeva, které je stanoveno v lesním hospodářském plánu na období 2010 až 2019. Omezení totiž plánované zásahy provést neumožňují.

Les podle zúčastněných obnovu potřebuje, stromy jsou staré, přibývá v něm usychajících jasanů. Břeclav chce v lokalitě vybudovat mimo jiné mlatové chodníky s lávkou přes Mlýnský náhon nebo obnovit původní malé vodní plochy.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Za zimním stadionem v Břeclavi by v budoucnu mohl vzniknout lesopark. Na ploše asi 20 hektarů je nyní hospodářský les, který chce město revitalizovat. tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist