https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zabreh-spustil-mobilni-aplikaci-na-podporu-trideneho-odpadu2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zábřeh spustil mobilní aplikaci na podporu tříděného odpadu

10.5.2017 09:30 | ZÁBŘEH (ČTK)
Aplikaci si mohou zájemci do svých telefonů stáhnout zdarma. Aplikace nejdříve určí polohu mobilního zařízení a do pár okamžiků zobrazí mapu s vyznačením nejbližšího stanoviště kontejnerů na tříděný odpad / ilustrační foto
Aplikaci si mohou zájemci do svých telefonů stáhnout zdarma. Aplikace nejdříve určí polohu mobilního zařízení a do pár okamžiků zobrazí mapu s vyznačením nejbližšího stanoviště kontejnerů na tříděný odpad / ilustrační foto
Radnice v Zábřehu na Šumpersku spustila v těchto dnech novou mobilní aplikaci, která by měla podpořit třídění odpadu ve městě. Zájemcům aplikace ukáže například rozmístění všech dostupných kontejnerů na území města i přehled potřebných kontaktů. Lidé mohou prostřednictvím nové služby nahlásit také to, který kontejner je přeplněný, informovali ČTK zástupci zábřežské radnice.
 

"Jedná se o přehlednou mapu celého města, na které jsou zobrazeny všechny dostupné kontejnery pro třídění odpadů , barevně rozlišené podle druhu odpadu, a sběrné dvory. Dále abecedně seřazený seznam ulic, na kterých jsou dostupné kontejnery. Aplikace umožňuje i vyhledávání ulice pomocí zadání jejího názvu," uvedla vedoucí oddělení životního prostředí Květoslava Hýblová.

Součástí nové aplikace je také informační stránka, která zájemce nasměruje přímo z telefonu na důležité informace o třídění odpadu a stránka kontaktů na odpovědné pracovníky, doplnila Hýblová.

Cílem aplikace je podle zástupců radnice především zvýšit zájem obyvatel o třídění odpadu ve městě. "Za pomoci této mobilní aplikace je možné velmi jednoduše ohlásit přeplněný či rozbitý kontejner. Můžeme pak na veřejností zaslané podněty rychle zareagovat," doplnil starosta František John.

Aplikaci si mohou zájemci do svých telefonů stáhnout zdarma. Aplikace nejdříve určí polohu mobilního zařízení a do pár okamžiků zobrazí mapu s vyznačením nejbližšího stanoviště kontejnerů na tříděný odpad, dodali zástupci města.



Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama



Setkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist