https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zachranna-stanice-pro-zvirata-zelene-vendoli-se-potyka-s-nedostatkem-penez
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Záchranná stanice pro zvířata Zelené Vendolí se potýká s nedostatkem peněz

14.10.2021 16:51 | VENDOLÍ (ČTK)
Zvyšují se také náklady na provoz stanice. Ta pokrývá rozsáhlé území v okolí měst Blansko, Boskovice, Bystřice nad Pernštejnem, Česká Třebová, Lanškroun, Moravská Třebová, Svitavy nebo Tišnov. Ilustrační foto
Zvyšují se také náklady na provoz stanice. Ta pokrývá rozsáhlé území v okolí měst Blansko, Boskovice, Bystřice nad Pernštejnem, Česká Třebová, Lanškroun, Moravská Třebová, Svitavy nebo Tišnov. Ilustrační foto
Záchranná stanice pro zvířata Zelené Vendolí na Svitavsku se potýká s nedostatkem peněz. Propad příjmů způsobila protiepidemická opatření, v poslední době také výrazně rostou provozní náklady. Kdyby se nepodařilo sehnat příspěvky, musela by stanice výrazně omezit svou činnost, řekl ČTK její vedoucí Josef Zelený.
 

"V covidové době jsme museli přestat dělat přednášky, zavřít okruhy pro veřejnost, nemohli jsme se věnovat školním dětem, což všechno bylo částečně placené a pomáhalo nám to, tak to nám poměrně zatlo tipec," uvedl Zelený.

Zvyšují se také náklady na provoz stanice. Ta pokrývá rozsáhlé území v okolí měst Blansko, Boskovice, Bystřice nad Pernštejnem, Česká Třebová, Lanškroun, Moravská Třebová, Svitavy nebo Tišnov. Objíždění celého teritoria se prodražuje kvůli rostoucím cenám pohonných hmot, rostou ceny krmiv a dalších potřeb pro zvířata.

Záchranná stanice financuje svou činnost zčásti z příspěvku Českého svazu ochránců přírody, pod nějž spadá. Další peníze si musí každoročně shánět od měst a obcí, například Svitavy jí ale zatím na letošek neschválily stotisícovou dotaci. Část financí pochází také z příspěvků veřejnosti a z příjmů za exkurze, ekologickou výchovu a přednášky.

Roční rozpočet stanice mírně přesahuje milion korun. "Je to smutné. Měli bychom se starat o zvířata a zatím se staráme o to, abychom přežili," řekl Zelený.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist