https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zachranna-stanice-u-podebrad-dokoncila-novou-zvireci-skolku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Záchranná stanice u Poděbrad dokončila novou zvířecí školku

12.10.2016 00:15 | PRAHA (Ekolist.cz)
Jen v loňském roce záchranné stanice přijaly přes 250 mláďat srnců, muflonů, daňků nebo jelenů. Byla mezi nimi zbytečně odebraná mláďata, mláďata posekaná zemědělskou technikou, zraněná dopravou i ta, která přišla kvůli srážce s vozidlem o matku
Jen v loňském roce záchranné stanice přijaly přes 250 mláďat srnců, muflonů, daňků nebo jelenů. Byla mezi nimi zbytečně odebraná mláďata, mláďata posekaná zemědělskou technikou, zraněná dopravou i ta, která přišla kvůli srážce s vozidlem o matku
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Záchranná stanice Huslík
Záchranná stanice Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) v Huslíku u Poděbrad má nový výběh pro mláďata divokých kopytníků. Zraněná či osiřelá srnčata či muflončata v něm najdou místo, kde se mohou osamostatňovat a odvykat si od člověka.
 

„Součástí výběhu je i zastřešená ubikace chránící před nepříznivými vlivy počasí a jako prostor pro odpočinek a nocování,“ popisuje nové zařízení, které podpořily i Lesy České republiky, vedoucí stanice Luboš Vaněk.

Jen v loňském roce záchranné stanice přijaly přes 250 mláďat srnců, muflonů, daňků nebo jelenů. Byla mezi nimi zbytečně odebraná mláďata, mláďata posekaná zemědělskou technikou, zraněná dopravou i ta, která přišla kvůli srážce s vozidlem o matku. Záchranná stanice v Huslíku přijímá zhruba desetinu z celkového počtu přijatého do Národní sítě stanic.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
red
tisknout poslat  twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist