https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zahajeni-stavby-d11-od-h-kralove-k-jaromeri-se-zpozdi-o-mesice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zahájení stavby D11 od Hradce Králové k Jaroměři se zpozdí o měsíce

16.8.2017 12:25 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Dálnice D11 nyní končí před Hradcem Králové a motoristé z ní sjíždějí přes křižovatku u Opatovic nad Labem či přes provizorní sjezd u Libišan. Dostavbou dálnice se uleví Novému Městu u Chlumce nad Cidlinou, přes které jezdí významná část kamionů na tranzitní trase Náchod - Praha. / ilustrační foto
Dálnice D11 nyní končí před Hradcem Králové a motoristé z ní sjíždějí přes křižovatku u Opatovic nad Labem či přes provizorní sjezd u Libišan. Dostavbou dálnice se uleví Novému Městu u Chlumce nad Cidlinou, přes které jezdí významná část kamionů na tranzitní trase Náchod - Praha. / ilustrační foto
Pokračování stavby dálnice D11 od Hradce Králové na Jaroměř na Náchodsku se zpozdí minimálně o několik měsíců. Stavební povolení rozkladem napadlo hnutí Děti Země. Původně se hovořilo o zahájení stavby do konce letošního roku. Novinářům to dnes řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Poslední úsek dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové bude zprovozněn v pondělí odpoledne.
 

"Máme prakticky všechno připraveno tak, abychom v horizontu jednoho maximálně dvou měsíců mohli pokračovat ve výstavbě D11, ale nemůžeme. Rozklad zpochybňuje všechna úřední rozhodnutí, kterých je 40 až 60. To znamená, že bude nutné, aby je konkrétní úřady znovu přezkoumaly," řekl Rýdl.

Podle Rýdla lze jen obtížně odhadovat, kdy by skutečně mohla výstavba D11 od Hradce Králové začít. "Na tahu jsou mnohé úřady a instituce, kteréí se k tomu musí znovu vyjádřit. Kdyby to všechno šlo dobře, ale je to spíše opravdu naše přání, tak budeme moci začít stavět na jaře příštího roku," řekl Rýdl. Z Jaroměře by D11 měla pokračovat k polským hranicím v Královci u Trutnova se má napojit na stavěnou polskou silnici S3.

Dálnice D11 nyní končí před Hradcem Králové a motoristé z ní sjíždějí přes křižovatku u Opatovic nad Labem či přes provizorní sjezd u Libišan. Dostavbou dálnice se uleví Novému Městu u Chlumce nad Cidlinou, přes které jezdí významná část kamionů na tranzitní trase Náchod - Praha.

Slavnostní zprovoznění 3,7 kilometru dlouhého úseku dálnice z Prahy do Hradce Králové je naplánované na pondělních 14:00, motoristé začnou úsek využívat o několik hodin později. Výstavba zhruba 2,5 kilometru dálnice stála přibližně 882 milionů korun. Výstavba zbývající části dálnice do Hradce Králové začala v roce 2014, předtím stavba od roku 2006 stála, především kvůli nevykoupeným pozemkům statkářky Ludmily Havránkové. Návrat stavbařů zdržela i jednání se stavební firmou.

Provoz na nové dálnici bude zpočátku omezený kvůli úpravě provizorního sjezdu u obce Libišany. "Tuto část je nutné dostavět. V rámci stavby jsme to nedělali, protože bychom museli svést veškerou dopravu z dálnice o jeden exit blíže k Praze, což by samozřejmě zasáhlo do plynulosti dopravy a obtěžovatelo by to další obce," řekl Rýdl. Podle něj by úsek měl být dokončený nejpozději do Vánoc.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Jakub Sochor
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist