https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zajemci-mohou-virtualnim-behem-prispet-na-vysadbu-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zájemci mohou virtuálním během přispět na výsadbu stromů

29.3.2024 00:55 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zájemci mohou první dubnový víkend virtuálním během po roce opět přispět na výsadbu stromů. Akci pořádá Nadace Partnerství, na výsadbu poslouží peníze z benefičního startovného. Kde virtuální běh registrovaní účastníci absolvují, záleží na nich, uvedl David Kopecký. Vloni, když se akce konala poprvé, se do běhu zapojilo 268 lidí, díky kterým se podařilo vybrat 154 000 korun.
 

"Minimální výše benefičního startovního je 250 korun. Darovat můžete i více. Výtěžek putuje na sbírku Sázíme budoucnost. Díky ní může Nadace Partnerství poskytovat granty obcím, školám, spolkům, ale třeba i skautům nebo dobrovolným hasičům na výsadby stromů. Vysazují se aleje, sady, remízky ale i stromy v ulicích," popsal principy benefičního běhu ředitel Nadace Partnerství Petr Kazda.

Běhat mohou jednotlivci i firemní týmy, a to nejen v dubnu. Přidat se mohou například do klubu Běžím pro stromy na sociální sítí Strava.

Lidé zapojení do celorepublikové iniciativy Sázíme budoucnost vysadili dosud 4,3 milionu stromů mimo les. Nadace Partnerství, která za touto iniciativou stojí, vloni díky darům od drobných přispěvatelů i firem podpořila vybrané výsadby částkou 12,5 milionu korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist