https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zajemci-si-v-brne-mohou-adoptovat-zelen-a-starat-se-o-ni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zájemci si v Brně mohou adoptovat zeleň a starat se o ni

23.3.2018 03:38 | BRNO (ČTK)
Adopce se může týkat zeleně, o kterou se starají vedle úřadů i Veřejná zeleň města Brna nebo Brněnské komunikace. Zájemci mohou zavolat na odbor životního prostředí městské části Brno-střed. / Ilustrační foto
Adopce se může týkat zeleně, o kterou se starají vedle úřadů i Veřejná zeleň města Brna nebo Brněnské komunikace. Zájemci mohou zavolat na odbor životního prostředí městské části Brno-střed. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Městská část Brno-střed nabízí adopční program pro veřejnou zeleň. Jakýkoliv zájemce si tak může adoptovat například záhon ve své ulici a starat se o něj, uvedla v tiskové zprávě mluvčí městské části Kateřina Dobešová. Podmínkou je, aby zeleň byla ve vlastnictví a správě města, městské části nebo jejich organizací. Podle Dobešové se o ni organizace sice starají, ale limitují je peníze.
 

Na bližší informace se mohou lidé zeptat na veřejném setkání ve středu v 17:30 v zastupitelském sále radnice v Dominikánské ulici. "Stále je co vylepšovat. Třeba i malý květinový záhon dokáže rozsvítit ulici. Proto chceme zájemcům nabídnout možnost adoptovat si vybrané místo a pečovat o něj," řekla místostarostka Jasna Flamiková (SZ). Podle ní se na základě dosavadních zkušeností očekává, že většina zájemců se bude zajímat o plochy v bezprostředním okolí svého bydliště, zejména o zeleň mezi chodníkem a vozovkou nebo místa okolo stromů případně po zaniklých stromech, a bude se týkat hlavně vysazování květin a drobných keřů nebo péče o existující záhony.

Zájemci mohou zavolat na odbor životního prostředí městské části Brno-střed. "Pracovnice Irena Kučerová poradí, zda danou plochu spravuje městská část nebo některý z dalších partnerů, a vysvětlí, co je potřeba," uvedla Dobešová.

Adopce se může týkat zeleně, o kterou se starají vedle úřadů i Veřejná zeleň města Brna nebo Brněnské komunikace. "Péče bude za podpory správce pozemku a vhodné výsadby, aby nedošlo k poškození technických sítí pod povrchem a aby byl výsledek korunován úspěchem. Program myslí i na ty, kteří nemají čas a možnost se o zeleň starat, ale rádi by výsev květin nebo dřevin podpořili finančně. Pro tento případ se připravuje transparentní účet," dodala Dobešová.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist