https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zakaz-vstupu-do-lesu-v-okrese-usti-nad-labem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zákaz vstupů do lesů v okrese Ústí nad Labem

17.8.2000 13:30 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČIA)
Od dnešního dne platí na území okresu Ústí nad Labem zákaz vstupu do lesů. Zákaz vydal Okresní úřad Ústí nad Labem z důvodu dlouhotrvajícího sucha a zvýšeného nebezpečí vzniku požárů.
 

Jak ČIA sdělila Jiřina Henzelová z Okresního úřadu v Ústí, Hasičský záchranný sbor okresu likvidoval na Ústecku v srpnu již pět požárů travních porostů a v Ostrově menší požár v lese.

V nařízení okresního úřadu je uvedeno, že se zakazuje vstup do lesů mimo vyznačené turistické cesty a lesní cesty se zpevněným povrchem. Tento zákaz se však nevztahuje na uživatele lesních pozemků, kteří zabezpečují hospodaření v lesích, ani na uživatele honebních pozemků při výkonu práva myslivosti.

Dodržování zákazu bude kontrolovat okresní úřad a lesní strážci. Za nedodržení zákazu hrozí fyzickým osobám pokuta do 5 000 Kč.


reklama


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist