https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zamer-stavby-skladovacich-hal-na-teplicku-krajsti-radni-zamitli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Záměr stavby skladovacích hal na Teplicku krajští radní zamítli

24.9.2017 12:41 | RTYNĚ NAD BÍLINOU (ČTK)
Záměr stavby sedmi skladovacích a výrobních hal u Rtyně nad Bílinou na Teplicku krajští radní zamítli. Nelíbí se jim zábor orné půdy a narušení vodních poměrů. ČTK to řekla mluvčí krajské samosprávy Lucie Dosedělová. Proti je obec Rtyně a okolní vesnice.
 

Záměr s názvem Business park Teplice předložila k posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA) společnost Amec Foster Wheeler. "Rada Ústeckého kraje se záměrem nesouhlasí. Na základě podkladů se ukázalo, že je to rozsáhlý areál, který by znamenal velký dopravní zásah, zábor orné půdy, vliv by měla stavba na spodní vody," uvedla Dosedělová.

Investor může záměr přepracovat a znovu ho předložit k posouzení. Do té doby stavební povolení nedostane. "Pro nás je to skvělá zpráva, jsme rozhodně proti tomuto záměru, který by zcela změnil krajinu a zabral by množství zemědělské půdy," řekl starosta Rtyně nad Bílinou Jaroslav Liška.

Z oznámení vyplývá, že areál by se rozkládal na ploše skoro 140.000 metrů čtverečních. Objekty by chtěl vlastník pronajímat pro skladování a lehkou průmyslovou výrobu. Termín výstavby byl plánován na pololetí příštího roku. V předloženém záměru je na plánu 447 parkovacích míst a 31 stání pro nákladní automobily.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist