https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zanedbany-pozemek-na-cernem-moste-se-promeni-v-park
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zanedbaný pozemek Divočina na Černém Mostě se promění v park

16.10.2017 23:11 | PRAHA (ČTK)
Pozemek označovaný Divočina, leží na kraji sídliště Vybíralka na Černém Mostě.  Hlavní město podpoří přeměnu zanedbaného místa na prostor pro setkávání.
Pozemek označovaný Divočina, leží na kraji sídliště Vybíralka na Černém Mostě. Hlavní město podpoří přeměnu zanedbaného místa na prostor pro setkávání.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Praha.eu
Neudržovaný pozemek na kraji sídliště Vybíralova na Černém Mostě a vedle kulturního centra Plechárna se promění v park. Na zarostlém pozemku, který je označován jako Divočina, se už kácí dřeviny a tento týden začnou první terénní úpravy. Informoval o tom pražský magistrát, který na přeměnu prostoru dá 910.000 korun. Pozemek bude spravovat příspěvková organizace Praha 14 kulturní.
 

"Péče o společný prostor je tím nejlepším předpokladem, jak dát lidi dohromady. Už teď se řada místních do projektu ochotně zapojila," uvedl ředitel příspěvkové organizace Praha 14 kulturní David Kašpar. Lidé už posílají nápady, co by měl park návštěvníkům nabízet. Chtějí například hřiště s cvičebními prvky pro seniory, stoly s lavičkami pro hraní deskových her či zóny pro pikniky.

Organizace Praha 14 kulturní každý rok pořádá desítky akcí a provozuje komunitní centrum Plechárna. Centrum nabízí sportovní, kulturní, vzdělávací a společenské aktivity. Součástí Plechárny je vnitřní skatepark.

Divočina je mezi obytnou zónou panelových domů a parkem U Čeňku, který hlavní město obnovuje od roku 2015. Úpravy by měly trvat půl roku od zahájení stavby a jejich přibližná cena je 19 milionů korun bez DPH. Na tuto etapu naváže práce na ploše mezi rybníkem Martiňák a Dolními Počernicemi. Stavba v místě, kde je dnes pole, by měla začít nejdříve v příštím roce a její cena je odhadována na 15 milionů korun.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist