https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zastupitele-opavy-zrejme-porusili-zakon
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zastupitelé Opavy zřejmě porušili zákon

1.5.2001 10:18 | OPAVA (ČIA)
Zastupitelé Opavy zřejmě porušili zákon, když nedávno rozhodli o vyjmutí výstavby štěrkovny v místní části Kylešovice ze schváleného územního plánu. Okresní úřad v Opavě s takto provedenou změnou územního plánu nesouhlasí, tvrdí, že porušili stavební zákon a žádá zastupitele, aby se zmíněným problémem znovu zabývali. Uvedla to Ladislava Kadaňková z opavského okresního úřadu.
 

Opavští se k výstavbě štěrkovny v Kylešovicích sejdou na mimořádném zasedání ve středu 2. května.

Firma Kabet Morava usiluje o zahájení těžby štěrku v oblasti Kylešovic. Proti tomu se v petici ohradili místní obyvatelé, kteří se obávají zvýšeného dopravního ruchu, úbytku půdy a znehodnocení životního prostředí. Zastupitelstvo pod tlakem veřejnosti v březnu výstavbu štěrkovny zamítlo. Proti tomuto rozhodnutí se k okresnímu úřadu budoucí investor odvolal.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist