https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zdarska-del-chce-vyrabet-dobijeci-stanice-pro-elektromobily
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Žďárská DEL chce vyrábět dobíjecí stanice pro elektromobily

28.6.2018 00:20 | ŽĎÁR N. S. (ČTK)
Podle českého ministerstva průmyslu by mělo být v roce 2020 na českých silnicích asi 5000 elektromobilů. Tomu musí odpovídat i infrastruktura, tedy počet dobíjecích stanic. V roce 2020 jich má být 1300, z toho 500 rychlodobíjecích. / ilustrační foto
Podle českého ministerstva průmyslu by mělo být v roce 2020 na českých silnicích asi 5000 elektromobilů. Tomu musí odpovídat i infrastruktura, tedy počet dobíjecích stanic. V roce 2020 jich má být 1300, z toho 500 rychlodobíjecích. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Společnost DEL ze Žďáru nad Sázavou chce uvést na trh novou nabíjecí stanici elektromobilů. Usnadní nabíjení i při krátkých zastávkách. V závislosti na počátečním stavu baterie a kapacitě ji na 80 procent dobije už za 20 minut, za dalších 30 minut do plna, uvádí společnost v tiskové zprávě. Ve druhé polovině letošního roku chce získat potřebnou certifikaci a začít vyrábět deset nabíječek měsíčně. Snaží se tak podpořit automobily s čistě elektrickým pohonem, kterých je podle ředitele společnosti Jiřího Kabelky málo kvůli nedostatečné infrastruktuře.
 

Nabíječky DEL podobné klasickým stojanům by měly nalézt uplatnění nejen u čerpacích stanic, ale i v obchodních centrech, hotelových garážích či dalších místech vyhrazených pro parkování. Společnost bude zajišťovat i jejich servis. "Například v Německu je po kauze dieselgate obrovská poptávka po elektrických autech, naše kroky tedy budou směřovat i tímto směrem," uvedl Kabelka. V Německu má podle něho jezdit v roce 2020 milion vozů s elektrickým pohonem.

Podle českého ministerstva průmyslu by mělo být v roce 2020 na českých silnicích asi 5000 elektromobilů. Tomu musí odpovídat i infrastruktura, tedy počet dobíjecích stanic. V roce 2020 jich má být 1300, z toho 500 rychlodobíjecích.

Společnost DEL a. s. se zabývá automatizací výroby, robotizací a elektrotechnikou. Vznikla v roce 1995 a nyní zaměstnává více než 300 lidí. Podle informací z veřejných registrů byl její roční čistý obrat k 30. září 2017 asi 680 milionů korun.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist