https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zdiby-u-prahy-pozaduji-po-kraji-prisnejsi-posouzeni-stavby-skladu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zdiby u Prahy požadují po kraji přísnější posouzení stavby skladů

16.5.2016 16:52 | ZDIBY (ČTK)
Zdiby u Prahy požadují po Středočeském kraji, aby přísněji posoudil stavby skladů společnosti Goodman o ploše 75 000 metrů čtverečních. Místní se bojí hluku i znečištění. Obec nedávno vydala námitky ke zjišťovacímu řízení, které vede středočeské hejtmanství. Požaduje limity dopravy, hluku, vybudování napojení areálu na dálnici D8 i krajinářské hodnocení. "Obec hájí zájmy svých obyvatel, naše podmínky jsou přísné, zdraví obyvatel nám není lhostejné," řekl místostarosta Zdib Jiří Žáček. Podle některých odpůrců projektu ale obec nepostupuje dost důrazně.
 

V územním plánu obce je projekt od roku 2006, stavební povolení bylo vydáno v roce 2009 a je platné. Téma výstavby hal je na programu úterního jednání zastupitelů, rozhodnutí o výstavbě ale podle místostarosty nepadne. "Stanovisko jsme už vydali, zatím není nic dalšího k čemu se vyjadřovat," dodal. K námitkám se podle stanoviska vedení obce vyjádřili i zástupci společnosti Goodman s tím, že je nezvykle tvrdé. O tom, zda stavba splňuje podmínky, rozhodne Středočeský kraj.

Eva Slavíková, autorka petice, která je proti stavbě hal, argumentuje například pokaženým rázem obce, ale také emisemi, které obsahují rakovinotvorné látky. V okolí obce už je vysoká dopravní zátěž a do areálu by podle ní mohlo denně mířit několik stovek aut. Tvrdí, že vedení obce nedostatečně informovalo o projektu. Obec minulý týden organizovala setkání s občany, kde vystoupili i zástupci developera.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist