https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ze-zoologicke-v-hluboke-nad-vltavou-utekl-dnes-kozorozec-hasici-jej-chytili
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ze zoologické v Hluboké nad Vltavou utekl dnes kozorožec, hasiči jej chytili

20.10.2023 18:50 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Ze zoologické zahrady Ohrada v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku utekl dnes kozorožec. Veterináři jej museli uspat a hasiči zvíře následně odchytli. Kozorožce pak vrátili do zoo. Hasiči o tom dnes informovali na síti X.
 

Uprchlý kozorožec nejprve plaval ve vodě a pak se schoval do stromů u břehu. "Jelikož bylo zvíře agresivní, bylo nutné ho uspat. Usínající zvíře upadalo do vody, kde už ho pak zachytávali hasiči společně s pracovníky zoo," uvedla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Osmdesátikilogramového kozorožce pak dopravili člunem na břeh.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist