https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zeleni-chteji-aby-byl-v-praze-na-novy-rok-tichy-ohnostroj
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zelení chtějí, aby byl v Praze na Nový rok tichý ohňostroj

31.1.2017 13:52 | PRAHA (Ekolist.cz)
Podle Ondřeje Mirovského, předsedy pražských Zelených, podpořil minulý týden novou vyhlášku k regulaci pyrotechniky výbor ZHMP napříč politickým spektrem
Podle Ondřeje Mirovského, předsedy pražských Zelených, podpořil minulý týden novou vyhlášku k regulaci pyrotechniky výbor ZHMP napříč politickým spektrem
Podle Strany zelených by se měl novoroční ohňostroj v hlavním městě odehrávat v tiché variantě. Důvodem jsou rostoucí stížnosti rodičů malých dětí a majitelů zvířat na hluk z této slavnostní atrakce. Při tichém ohňostroji vzniká menší hluk pouze při odpálení, nikoli při světelných efektech na obloze.
 

„Hlukem z ohňostroje trpí zejména zvířata, která mají mnohem citlivější sluch než lidé. Každým rokem dojde při oslavách nového roku kvůli stresu a panice ke zranění desítek volně žijících zvířat, zejména ptactva, které nemají možnosti úkrytu. Stresem z hluku trpí i domácí zvířata. Po novém roce hlásí útulky zvířat nárůst zatoulaných psů,“ vysvětluje důvody pro zavedení tichý ohňostroj místopředsedkyně pražských Zelených a zastupitelka z Prahy 5 Tatiana Konrádová.


Přečtěte si více o temné stránce ohňostrojů.

Podle Ondřeje Mirovského, předsedy pražských Zelených, podpořil minulý týden novou vyhlášku k regulaci pyrotechniky výbor ZHMP napříč politickým spektrem a doporučil pražským radním, aby tichý ohňostroj v budoucnu objednávala.

Na konci loňského roku zavedlo pouze tiché ohňostroje například italské městečko Collecchio v provincii Parma.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist