https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zemedelci-mohou-zadat-o-dotace-z-bruselu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zemědělci mohou žádat o dotace z Bruselu

3.5.2004 09:52 | PRAHA (ČIA)
Žádosti o dotace z EU mohou podávat zemědělci od 3. května do 17. května 2004. Informoval o tom tiskový mluvčí Ministerstva zemědělství ČR (MZe) Martin Severa. Jde o žádosti na takzvanou jednotnou platbu na plochu (SAPS) a na vyrovnávací příspěvek pro méně příznivé oblasti a oblasti s environmentálními omezeními (LFA).
 

Žádosti musí být podány na formulářích, které jsou k dispozici na pracovištích státního zemědělského intervenčního fondu, zemědělských agenturách a na webových stránkách MZe. Žadatelé o dotace musí mít půdu, na které hospodaří, vedenou v evidenci. Zatímco podpory SAPS se týkají orné půdy, travních porostů, vinic, chmelnic, ovocných sadů a dalších kultur, podpora LFA je poskytována pouze na travní porosty obhospodařované v méně příznivých oblastech.

V rámci SAPS má ČR podle vyjednaných podmínek pro letošní rok nárok na 5,9 miliardy korun, podpory LFA představují více než dvě miliardy korun pro rok 2004. Petr Havel


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist