https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zemedelci-podaji-zalobu-na-spolanu-neratovice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zemědělci podají žalobu na Spolanu Neratovice

22.1.2001 17:40 | NERATOVICE (ČIA)
Soudní dohru bude mít zřejmě únik chlóru z areálu neratovické Spolany, ke kterému došlo v červenci loňského roku. Soukromí zemědělci z blízkosti chemičky požadují za chlórem zničené porosty více než 70 milionů Kč. "V horizontu dvou týdnů hodlám podat na Spolanu žalobu. Mám pro tento krok nashromážděny veškeré podklady," potvrdil právní zástupce poškozených zemědělců David Uhlíř.
 

Vedení Spolany nepředpokládá v nejbližších týdnech vyřešení této kauzy. "Je na straně zemědělců, aby prokázali, že jejich porosty zničil chlór," uvedl mluvčí chemičky Zdeněk Joska a upozornil, že ve stejné době byla na polích rovněž zjištěna okurková plíseň.

Navíc Spolana odmítá zprávu rostlinolékařské správy v Mělníku, která hovoří o jasném poškození rostlin a to v závislosti na jednotlivých druzích a dalších faktorech. Mimo jiné na poloze porostu, vegetační fázi zeleně či na délce působení chlóru.

Případnou náhradu škody by měla vyplatit Česká pojišťovna.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist