https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zena-mela-v-byte-v-brne-asi-70-netopyru-pomohli-ji-straznici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Žena měla v bytě v Brně asi 70 netopýrů, pomohli jí strážníci

13.9.2020 18:37 | BRNO (ČTK)
Netopýři kromě záclon usídlili za závěsný obraz, ve váze, ale také ve sklenici na víno. Ilustrační foto
Netopýři kromě záclon usídlili za závěsný obraz, ve váze, ale také ve sklenici na víno. Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Kolem 70 netopýrů vyděsilo ženu v bytě v Brně. Byli například na zácloně, za obrazem, ale i ve váze. Pomohli jí strážníci, kteří je vypustili ven, uvedl mluvčí brněnských městských strážníků Jakub Ghanem.
 

Případ se stal na Lesné v Brechtově ulici. "Žena měla strach vstoupit do pokoje. Na záclonách totiž uviděla zavěšené netopýry. Operační středisko proto poslalo na místo odchytovou službu," uvedl Ghanem.

Podle něj se netopýři kromě záclon usídlili za závěsný obraz, ve váze, ale také ve sklenici na víno. "Jednoho netopýra strážník zachránil tím, že mu vyprostil zaklíněnou končetinu z konstrukce stolku. Postupně mu prošlo rukama kolem 70 jedinců a všechny je postupně vypustil ven," dodal Ghanem.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist