https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zeny-a-deti-z-ukrajiny-mohou-navstivit-zlinskou-zoo-za-symbolickou-jednu-korunu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Také zlínskou zoo mohou navštívit ženy a děti z Ukrajiny za symbolickou jednu korunu

2.3.2022 00:10 | ZLÍN (ČTK)
"Zlínská zoo také připravuje pomoc pro rodiny ukrajinských zaměstnanců firem, které působí v areálu zoo," uvedla Mikešová. Počítá se rovněž s tím, že pomoc budou potřebovat i ukrajinské zoologické zahrady. Společná pomoc byla tématem včerejšího jednání Unie českých a slovenských zoo.
"Zlínská zoo také připravuje pomoc pro rodiny ukrajinských zaměstnanců firem, které působí v areálu zoo," uvedla Mikešová. Počítá se rovněž s tím, že pomoc budou potřebovat i ukrajinské zoologické zahrady. Společná pomoc byla tématem včerejšího jednání Unie českých a slovenských zoo.
Foto | Herbert Frank / Wikimedia Commons
Ženy a děti z Ukrajiny mohou navštívit zlínskou zoologickou zahradu za symbolickou jednu korunu, sdělila mluvčí zahrady Romana Mikešová. Informaci zveřejnila zoo na svých webových stránkách i facebookovém profilu v češtině i ukrajinštině.
 

"Pro vstup stačí předložit platný ukrajinský cestovní pas nebo ukrajinský občanský průkaz. Snad tato nabídka dětem a maminkám alespoň na chvíli pomůže zapomenout na hrůzy války," uvedla mluvčí. Symbolické vstupné zaplatí ukrajinské děti a ženy také při návštěvě pražské zoologické zahrady.

"Zlínská zoo také připravuje pomoc pro rodiny ukrajinských zaměstnanců firem, které působí v areálu zoo," uvedla Mikešová. Počítá se rovněž s tím, že pomoc budou potřebovat i ukrajinské zoologické zahrady. Společná pomoc byla tématem včerejšího jednání Unie českých a slovenských zoo. "Finanční podpora však bude dříve nebo později víc než potřebná. Zlínská zoo se proto velmi ráda připojuje k Zoo Praha, která vytvořila speciální podúčet svého sbírkového konta Pomáháme jim přežít. Pokud i Vy chcete pomoci, můžete libovolnou částku již nyní zaslat na číslo účtu 43-6804660247/0100," uvedla mluvčí. Variabilní symbol je 2022, zpráva pro příjemce je: Ukrajina.

Zlínskou zoo loni navštívilo 623 860 lidí, zhruba o čtvrtinu více než předloni. Zahrada je nejnavštěvovanějším turistickým cílem ve Zlínském kraji, dopady epidemie koronaviru ji postihly také předloni. V roce 2019 do zoo přišlo rekordních téměř 683 000 lidí. Mimořádným chovatelským úspěchem bylo v roce 2021 narození mláděte slona afrického.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist