https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zimbabwe-prodava-cine-35-slonu-pry-se-premnozili
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zimbabwe prodává Číně 35 slonů, prý se přemnožili

6.1.2017 06:52 | PRAHA (ČTK)
Zimbabwská vláda tvrdí, že v období hospodářské krize je prodej slonů cestou, jak ochránit ostatní živočichy a zároveň pomoci obyvatelstvu.
Zimbabwská vláda tvrdí, že v období hospodářské krize je prodej slonů cestou, jak ochránit ostatní živočichy a zároveň pomoci obyvatelstvu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zimbabwská agentura pro ochranu volně žijících zvířat oznámila, že prodala 35 slonů Číně. Prodej má snížit jejich počty v regionu. Cílem je rovněž získat prostředky na ochranu živočichů. Řada ochránců zvířat však rozhodnutí považuje za neetické, píše agentura AP.
 

Zimbabwská vláda tvrdí, že v období hospodářské krize je prodej slonů cestou, jak ochránit ostatní živočichy a zároveň pomoci obyvatelstvu. Vláda se prý pokoušela za miliony dolarů prodat i své zásoby slonoviny. Současný prodej slonů se uskutečnil již loni 23. prosince, oficiální potvrzení však přišlo až nyní.

Kolik Čína za slony zaplatila, agentura neoznámila. Rovněž nebyly zveřejněny informace o stáří slonů, což kritizovali ochránci zvířat.

Agentura pro ochranu volně žijících zvířat tvrdí, že se k prodeji uchýlit musela, protože kvůli různým omezení Zimbabwe nemůže vyvážet tolik slonoviny a loveckých trofejí, jako tomu bylo dříve. Tvrdí, že v zemi je dostatek volně žijících slonů. Na ochranu 36.000 těchto zvířat ale prý v současné době není dost peněz.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist