https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zimbabwe-zakazala-tezbu-v-prirodnich-rezervacich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zimbabwe zakázala těžbu v přírodních rezervacích

10.9.2020 00:45 | HARARE (ČTK)
Zimbabwská vláda podle agentury Reuters zakázala těžbu v přírodních rezervacích poté, co ochránci přírody obvinili dvě čínské společnosti, že těží uhlí v největším národním parku v zemi. Park Hwange v západní části Zimbabwe je domovem více než 40 000 slonů, kromě toho zde žijí velké skupiny lvů, buvoli a ptáci, kteří jsou lákadlem pro turisty.
 

"Těžba v národním parku je s okamžitou účinností zakázána a vláda podniká kroky k okamžitému odebrání těžebního povolení v národních parcích," sdělila reportérům ministryně pro informace Monica Mutsvangwaová. Podle zimbabwské environmentální organizace Bhejane Trust dostaly dvě čínské společnosti povolení k činnosti právě v parku Hwange.

Podle Bhejane Trust si správci parku všimli lidí, kteří prováděli výzkumné vrty; zadrželi je a předali policii. Nedlouho poté se však těžaři objevili znovu, tentokrát i s povolením k provádění prací v parku.

Ministr pro těžbu Winston Chitando upřesnil, že povolení v Hwange měla původně státní Zimbabwe Mining Development Corporation, která začala později spolupracovat se dvěma čínskými firmami - Afrochine Energy a Zimbabwe Zhongxin Coal Mining Group.

Představitel společnosti Afrochine Energy podle Reuters popřel, že by firma v parku výzkumné aktivity vyvíjela. Druhá společnost, Zimbabwe Zhongxin Coal Mining Group, se k případu zatím nevyjádřila.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist