https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlin-necha-letos-osetrit-pres-tisicovku-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlín nechá letos ošetřit přes tisícovku stromů

22.1.2019 23:53 | ZLÍN (ČTK)
Zlín je již několik let zapojen do projektu Stromy pod kontrolou. Ilustrační snímek.
Zlín je již několik let zapojen do projektu Stromy pod kontrolou. Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Jiří Svrček
Zlínská radnice nechá letos odborně ošetřit více než tisícovku stromů. Využije k tomu především nynější období vegetačního klidu a také jarní měsíce, sdělil dnes v tiskové zprávě mluvčí radnice Zdeněk Dvořák. Ve městě roste asi 100.000 stromů.
 

"Ošetření stromů je rozděleno do pěti územních a funkčních celků. Především půjde o zdravotní a výchovné řezy, bezpečnostní řezy či lokální redukce v podobě odlehčení nestabilních větví," uvedla arboristka odboru městské zeleně Petra Halašková. Ošetřovat se bude 1030 kusů dřevin, náklady jsou 1,8 milionu korun.

Zlín je již několik let zapojen do projektu Stromy pod kontrolou. "Tato veřejná databáze informuje o stromech na veřejně přístupných plochách bez ohledu na jejich správce či vlastníka a umožňuje jejich logickou a efektivní kontrolu a správu," uvedl mluvčí.

Město postupně do databáze volně přístupné na internetu vkládá informace o zdravotním stavu stromů. Odbor zeleně chce postupně zhodnotit všechny dřeviny v parcích, alejích či v okolí dětských hřišť.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist