https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlinska-zoo-a-safari-park-dvur-kralove-venovaly-ukrajinskym-zoo-pul-milionu-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlínská zoo a Safari Park Dvůr Králové věnovaly ukrajinským zoo půl milionu korun

2.4.2022 01:06 | ZLÍN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zlínská zoologická zahrada a Safari Park Dvůr Králové společně věnovaly na pomoc ukrajinským zoologickým zahradám půl milionu korun, informovala mluvčí zlínské zahrady Romana Mikešová.
 

"Válka na Ukrajině těžce zasáhla i zoologické zahrady. Pomocnou ruku téměř vzápětí nabídly české a slovenské zoo prostřednictvím společné finanční sbírky, zlínská zoo a Safari Park Dvůr Králové navíc rozběhly své vlastní projekty. U lidí se setkaly s mimořádným ohlasem, do ukrajinské Zoo Mykolajiv tak odešel v pátek finanční dar ve výši půl milionu Kč. Pomůže nejen uvedené zoologické zahradě, ale také Ekoparku Feldman a Berďanské Zoo – Safari," uvedla Mikešová.

Zlínská a královédvorská zoo byly od počátku války na Ukrajině v kontaktu s prezidentem unie ukrajinských zoo a ředitelem Zoo Mykolajiv Volodymyrem Topčijem. "Spojuje nás dlouholetá spolupráce a také osobní přátelství. Společně jsme hledali možnosti jak podat další konkrétní pomocnou ruku, proto jsme přišli s vlastními projekty. Hluboce děkuji všem našim příznivcům, kteří zakoupením poukazu Krmím zvířata v ukrajinských zoo poslali příspěvek. Díky této podpoře mohla Zoo Zlín na účet Zoo Mykolajiv zaslat 300.000 korun. Část z této pomoci ředitel Topčij odešle na účet Ekoparku Feldman v Charkovské oblasti, který válečné události citelně zasáhly. Za měsíc fungování projektu je to skvělý výsledek, moc všem ještě jednou děkuji," uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

Východočeský Safari Park Dvůr Králové věnoval 200.000 korun, která pomůže nejen Zoo Mykolajiv, ale také Berďanské Zoo – Safari. "Ukrajinské zahrady za uvedené finanční prostředky nakoupí tolik potřebné krmení. Původně jsme zvažovali zaslat naturální pomoc, po poradě s kolegou Topčijem jsme se rozhodli pro tu finanční. Všechny zmiňované zahrady tak budou moci zakoupit přesně to, co skutečně nejvíce potřebují. Chtěl bych všem velmi poděkovat za každou korunu, kterou věnovali ve prospěch zvířat a zaměstnanců zoologických zahrad na Ukrajině," uvedl ředitel Safari Parku Přemysl Rabas.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist