https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlinska-zoo-ulozila-do-zamecke-veze-casovou-schranku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlínská zoo uložila do zámecké věže časovou schránku

20.9.2020 00:01 | ZLÍN (ČTK)
Ve svém vzkazu dalším generacím popsal letošní netypický rok, kdy zahrada musela být kvůli pandemii koronaviru na jaře zavřená. "Zoo od roku 1948 nikdy neprošla takovým těžkým obdobím, kdy jsme museli zavřít," uvedl Horský.
Ve svém vzkazu dalším generacím popsal letošní netypický rok, kdy zahrada musela být kvůli pandemii koronaviru na jaře zavřená. "Zoo od roku 1948 nikdy neprošla takovým těžkým obdobím, kdy jsme museli zavřít," uvedl Horský.
Foto | Herbert Frank / Wikimedia Commons
Zástupci zlínské zoologické zahrady uložili do kopule věže zámku Lešná v areálu zahrady časovou schránku s poselstvím pro příští generace. Ředitel zoo do schránky vložil text s informacemi o dění v zahradě v letošním roce a o opravě střechy zámku, nechyběly peníze, pamětní mince zoo nebo suvenýrová bankovka. Je to poprvé, kdy zlínská zoo ukládá časovou schránku, řekl ředitel zahrady Roman Horský.
 

Vedení zahrady se k tomu rozhodlo vzhledem k rekonstrukci střechy zámku, která začala loni a skončit by měla příští rok, stát bude asi 45 milionů korun. Až na drobné zásahy jde o první generální opravu střechy zámku od jeho dokončení v roce 1893.

Zaměstnanci zahrady doufali, že při stavebních pracích najdou schránku, kterou schovali původní stavitelé. "Mysleli jsme si, že něco objevíme v hlavní věži, ale bohužel jsme neměli štěstí. Nebo možná někde je a možná ještě nějakou najdeme," uvedl ředitel.

Ve svém vzkazu dalším generacím popsal letošní netypický rok, kdy zahrada musela být kvůli pandemii koronaviru na jaře zavřená. "Zoo od roku 1948 nikdy neprošla takovým těžkým obdobím, kdy jsme museli zavřít," uvedl Horský. Do pozinkované schránky vložil také mapu areálu nebo roušku s motivem Karibuni 2020, což je název projektu, který zavede návštěvníky do střední a západní Afriky, letos byl otevřen první výběh pro slony. Horský do schránky vložil také vzpomínku na ředitele ostravské zoologické zahrady Petra Čolase, který v srpnu zemřel.

Do druhé časové schránky vložila informace o rekonstrukci firma Teslice, která střechu opravuje. Lahev slivovice tam dala vizovická likérka Rudolf Jelínek.


reklama

 
Jana Kuncová
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist