https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlinska-zoo-v-sobotu-otevre-nove-expozice-damanu-zelv-a-africkych-ptaku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlínská zoo otevírá nové expozice damanů, želv a afrických ptáků

23.4.2022 01:06 | ZLÍN (ČTK)
Foto | Herbert Frank / Wikimedia Commons
Zlínská zoologická zahrada dnes otevře nové expozice damanů, želv a afrických ptáků. Jde o první etapu, na kterou naváže výstavba vzdělávacího a chovného centra, kde lidé uvidí supy. Součástí slavnostního otevření budou také oslavy Dne Země a akce, při níž návštěvníci za starý elektrospotřebič získají volnou dětskou vstupenku, sdělila mluvčí zoo Romana Mikešová.
 

Otevření expozic je naplánované na 13:00, postupně vznikaly v africké oblasti zahrady na louce před pavilonem žiraf. "Po dokončení celého projektu chceme lidem ukázat, jak důležitým článkem jsou supi ve volné přírodě, a to samozřejmě ve vazbě i na další zvířata. V první etapě proto představíme expozice damanů kapských, želv ostruhatých a novou voliéru afrických ptáků," uvedla Mikešová.

Ve voliéře budou moci návštěvníci obdivovat orly korunkaté. Jejich původní voliéra se stane novým domovem pro zoborožce kaferské. Výstavbu druhé etapy, chovného zařízení pro supy, zoo zahájí letos na podzim.

Součástí otevření expozic budou oslavy svátku Dne Země. "Od 11:00 do 15.00 budou pro malé i dospělé návštěvníky připraveny zábavné dílničky na nádvoří zámku Lešná. Na čtyřech stanovištích pracovníci zoo nabídnou spoustu zajímavých informací o damanech a jejich nejbližších příbuzných - slonech, děti si poskládají papírové želvičky, vyluští ptačí hádanky nebo damaní bludiště," uvedla mluvčí.

Lidé budou moci v sobotu u stánku poblíž hlavního vstupu do zoo odevzdávat malé nepotřebné elektrické spotřebiče, za které dostanou vstupenku pro děti. "Počet volných dětských vstupenek však bude omezen, platí pro prvních 100 odevzdaných spotřebičů. Na další ale bude čekat cena útěchy v podobě kelímku Zoo Zlín," doplnila Mikešová. Sběr spotřebičů je naplánovaný na dobu od 9:00 do 16:30. Akce se nevztahuje na velké elektrospotřebiče jako pračku, ledničku nebo myčku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist