https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlinsky-kraj-podpori-z-noveho-programu-regionalni-zemedelce-potravinare-a-vinare
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlínský kraj podpoří z nového programu regionální zemědělce, potravináře a vinaře

17.3.2024 00:29 | ZLÍN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Palickap / Wikimedia Commons
Zlínský kraj podpoří z nového dotačního programu regionální zemědělce, potravináře a vinaře. V rozpočtu kraje je pro program vyčleněno pět milionů korun. Podpoří se z něj zejména dlouhodobě udržitelný rozvoj zemědělství a tradiční potravinářské výroby v kraji, popularizace práce v zemědělství či využití typických regionálních produktů pro zvýšení návštěvnosti Zlínského kraje, řekla náměstkyně hejtmana Hana Ančincová (Piráti).
 

"Chceme tím přispět k uchování a hlavně dalšímu rozvoji regionálního zemědělství a potravinářské výroby ve Zlínském kraji, ke zvýšení naší potravinové soběstačnosti a k rozvoji malých zemědělských a potravinářských firem nabízejících zdravé, kvalitní i cenově dostupné potraviny. Rádi bychom napomohli i ke zvýšení atraktivity Zlínského kraje pro návštěvníky odjinud tím, že podpoříme propojení zemědělství, výroby místních produktů a typických regionálních symbolů," uvedla Ančincová.

Kraj z programu podpoří například vzdělávací a informační akce spojené s ukázkami zemědělské výroby, propagaci zemědělského hospodaření a potravinářské výroby formou publikací, výukových materiálů či videospotů. "Podporováno bude i vytvoření systému využití regionálních potravin pro zásobování škol, zdravotnických a sociálních zařízení i dalších gastronomických provozů. Kraj finančně přispěje i na propagaci práce v zemědělství a potravinářské výroby na školách," uvedla Ančincová.

O dotaci ve výši 50 000 až 250 000 korun budou moci žádat právnické a fyzické osoby podnikající v zemědělství, vinařství a potravinářství, které zaměstnávají méně než 250 lidí. Dotaci mohou získat i komory, zájmová sdružení právnických osob, obce, jejich příspěvkové organizace a svazky obcí, obecně prospěšné společnosti, spolky či školy. Kraj bude přijímat žádosti od 25. března do 19. dubna.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist