https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlinsky-kraj-prispeje-pres-729.000-korun-na-udrzbu-zvlaste-chranenych-uzemi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlínský kraj přispěje přes 729 000 korun na údržbu zvláště chráněných území

13.7.2021 13:58 | ZLÍN (ČTK)
Zlínský kraj rozdělí mezi vlastníky luk v chráněných oblastech přes 729 000 korun. Majitelé nebo nájemci peníze využijí k údržbě 31 pozemků. Poskytnutí příspěvku schválili krajští radní, sdělila mluvčí hejtmanství Soňa Ličková.
 

"Finance jsou určené na posečení louky včetně odstranění sena, dále na instalaci pachových repelentů proti poškození území a okusu zvěře," uvedla náměstkyně hejtmana Hana Ančincová (Piráti), která zodpovídá za oblasti životního prostředí, zemědělství a venkova.

Kraje mají ze zákona povinnost zajistit péči o zvláště chráněná území. Mohou uzavírat písemné dohody s vlastníky či nájemci pozemků provádějícími údržbu a poskytnout jim finanční příspěvek. Výše finančního příspěvku je ovlivněna pracností údržby, tedy velikostí udržované plochy, použitou technologií při likvidaci trávy nebo sena, množstvím a velikostí likvidovaných dřevin, členitostí terénu a podobně.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist