https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlinsky-kraj-vypise-zakazku-na-udrzbu-evropsky-vyznamnych-lokalit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlínský kraj vypíše zakázku na údržbu evropsky významných lokalit

14.1.2019 15:43 | ZLÍN (ČTK)
Zlínský kraj vypíše zakázku na údržbu osmi evropsky významných přírodních lokalit (EVL). Dnes to schválili krajští radní. Předpokládaná hodnota zakázky přesahuje 11,4 milionu korun bez DPH. Novinářům to řekl hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Lokality o celkové ploše 39 hektarů jsou vyhlášeny jako maloplošná zvláště chráněná území - přírodní památky. Ochranu a péči o ně má hejtmanství na starost v rámci soustavy Natura 2000.
 

Podle krajské radní Margit Balaštíkové (ANO) vybere hejtmanství ve veřejné zakázce dodavatele, kteří od podzimu 2019 až do konce roku 2022 v lokalitách zajistí například odstraňování náletových dřevin, údržbu travních porostů a likvidaci invazních rostlin. "Právě šíření invazních druhů způsobuje snižování biodiverzity a úbytek původních druhů. Jejich odstraňování je tedy velmi důležité," uvedla Balaštíková.

Zakázka je rozdělena na osm samostatných částí, podle jednotlivých oblastí. Hodnotícím kritériem bude ekonomická výhodnost předložených nabídek. Údržba se týká přírodních památek Rochus, Újezdecký les, Mokřad u Slováckých strojíren, Údolí Bánovského potoka, Chvalčov, Mokřad Pumpák, Údolí Okluky a Remízy u Bánova.

Veřejná zakázka je součástí projektu s názvem Podpora biodiverzity v EVL soustavy Natura 2000 na území Zlínského kraje. Projekt je v plné výši hrazen z evropské dotace, kterou se kraji podařilo získat z Operačního programu Životní prostředí 2014-2020. Krajští radní dnes také schválili přidělení dotací na zajištění provozu záchranných stanic volně žijících živočichů v Buchlovicích na Uherskohradišťsku a v Bartošovicích na Novojičínsku, kam jsou umisťována zraněná zvířata z části území Zlínského kraje. Zatímco stanice v Buchlovicích dostane 250.000 korun, stanice v Bartošovicích 120.000 korun.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist