https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/znecisteni-ovzdusi-v-thajske-metropoli-dosahlo-nebezpecne-hladiny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Znečištění ovzduší v thajské metropoli dosáhlo nebezpečné hladiny

9.2.2018 06:00 | PRAHA (ČTK)
Zatímco úřady znečištění připisují vlhkosti, ochránci životního prostředí poukazují na hustou dopravu a nedalekou uhelnou elektrárnu. / Ilustrační foto
Zatímco úřady znečištění připisují vlhkosti, ochránci životního prostředí poukazují na hustou dopravu a nedalekou uhelnou elektrárnu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Thajské úřady včera upozornily obyvatele Bangkoku, že znečištění ovzduší již dosáhlo nebezpečné hladiny. Už před několika dny přitom úřady vyzvaly, aby lidé nosili roušku, uvedla agentura Reuters. Thajská metropole patří k nejnavštěvovanějším turistickým destinacím.
 

Lidé v Bangkoku si na smog a dýchací potíže stěžují už několik týdnů, včera byly kvůli nepříznivým podmínkám zavřeny některé školy. Místní úřady vyzvaly ohrožené skupiny obyvatel, což jsou zejména seniory, nemocní lidé a děti, aby nevycházely ven.

Úřady sdělily, že koncentrace polétavého prachu PM 2,5 (částice menší než 2,5 mikrometru) včera kolem poledne dosahovala hodnot od 72 do 95 mikrogramů na metr čtvereční. To představuje téměř dvojnásobek hodnoty, kterou lze považovat za bezpečnou.

Zatímco úřady znečištění připisují vlhkosti, ochránci životního prostředí poukazují na hustou dopravu a nedalekou uhelnou elektrárnu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist