https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-brno-se-vraci-do-centra-chysta-vystavy-a-virtualni-realitu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Brno se vrací do centra, chystá výstavy a virtuální realitu

27.4.2018 00:20 | BRNO (ČTK)
27.4.2018 otevře zoo Brno v Radnické ulici výstavu fotografií ruského fotografa Aleksandra Avalova, který se specializuje na portréty zvířat. Do budoucna plánují expozici pavouků a chameleonů, vystavovat chtějí i fotografie z produkce National Geographic.
27.4.2018 otevře zoo Brno v Radnické ulici výstavu fotografií ruského fotografa Aleksandra Avalova, který se specializuje na portréty zvířat. Do budoucna plánují expozici pavouků a chameleonů, vystavovat chtějí i fotografie z produkce National Geographic.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Brno
Brněnská zoologická zahrada chystá po sedmi letech návrat do prostor v Radnické ulici v centru města. Otevře tam virtuální zoo, kde se lidé přenesou třeba do hlubin moře nebo africké divočiny. Prostory je nutné nejdříve upravit, prozatím tam budou výstavy fotografií zaměřené na zvířata a přírodu, řekli včera zástupci zoo na tiskové konferenci.
 

V Radnické ulici měla zoo od roku 1969 stálou akvarijní výstavu, v roce 2011 místo opustila. Nyní se vrací s novým projektem, návštěvníky chce přenést do přírody prostřednictvím virtuální reality. "Návštěvník by se mohl podívat pod moře, cestovat s ptáky při přeletech nebo se procházet po savaně mezi zvířaty," řekl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Virtuální zoo v centru Brna má nalákat zejména mladé lidi, chce jim zprostředkovat blízký kontakt se zvířaty v jejich přirozeném prostředí a vzbudit zájem o ochranu biodiverzity a ohrožených druhů. Na technickém vybavení i konkrétních projekcích teprve pracují, Hovorka ale doufá, že zhruba za rok by se virtuální zoo mohla otevřít.

Kromě vhledu do života zvířat chce zoo pomocí virtuální reality zdůraznit i problém znečišťování oceánů plastovým odpadem. Mezi Asií a Severní Amerikou už má ostrov z plastu téměř dva kilometry čtvereční.

"To si nikdo nedovede představit. Když plavete mezi odpadky, je to něco neuvěřitelného. Ani já jsem nevěřil, že to takto může vypadat. Šel jsem z vody rychle ven," řekl Hovorka. Doufá, že zážitek z virtuální reality pomůže šířit osvětu. Například želvy si pletou igelitové sáčky s medúzami, po spolknutí se jim ucpe jícen a vyhladoví.

V pátek otevře zoo v Radnické ulici výstavu fotografií ruského fotografa Aleksandra Avalova, který se specializuje na portréty zvířat. Do budoucna plánují expozici pavouků a chameleonů, vystavovat chtějí i fotografie z produkce National Geographic.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist