https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-brno-vyzvala-ke-sberu-kastanu-dorazila-asi-tuna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do Zoo Brno donesli lidé už asi tunu kaštanů. Dále mohou nosit dýně, šípky, jeřabiny nebo bylinky

14.10.2020 01:38 | BRNO (ČTK)
Zvířatům přinesené plody poslouží jako doplněk stravy či jako zábava. Dostali je například bizoni, jeleni, velbloudi či velké kočkovité šelmy.
Zvířatům přinesené plody poslouží jako doplněk stravy či jako zábava. Dostali je například bizoni, jeleni, velbloudi či velké kočkovité šelmy.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ZOO Brno
Brněnská zoo ukončila výzvu svým příznivcům, aby chovaným zvířatům pro přilepšení přinesli nasbírané kaštany či žaludy. Lidé těchto plodů za týden přinesli asi tunu a zoo už je nemá kam dávat. ČTK to řekl mluvčí zahrady Michal Vaňáč. Zoo ale nadále přijímá třeba dýně, šípky, jeřabiny nebo bylinky.
 

"Přispěvatelům moc děkujeme za jejich snahu a péči, nesmírně si toho vážíme," uvedl mluvčí. Zvířatům přinesené plody poslouží jako doplněk stravy či jako zábava. Dostali je například bizoni, jeleni, velbloudi či velké kočkovité šelmy.

Zoo příznivce ke sběru vyzvala na konci září. Mluvčí uvedl, že například žaludy a kaštany nejde jen tak nakoupit a zoo nemá kapacity na to je někde sbírat. Lidé nasbírané plody nechávali na vrátnici. "Celkem nám donesli asi tunu těchto plodů. Stále ale ještě přijímáme například dýně, šípky, jeřabiny nebo bylinky," uvedl mluvčí.

Zoo je nyní kvůli vládním opatřením uzavřená. Chová asi 220 zvířat. Za loňský rok ji navštívilo přes 331.000 lidí, meziročně zhruba o 1000 více. Zoo měla vysokou návštěvnost i letos v létě, za dva prázdninové měsíce ji navštívilo asi 132.000 lidí, loni 104.000. Od začátku roku ale přišlo návštěvníků meziročně méně, letní měsíce tak nedohnaly ztrátu z jara, kdy byla zahrada zhruba měsíc a půl kvůli koronavirovým opatřením zavřená. Celkem od ledna do konce srpna do zoo letos dorazilo asi 230.000 lidí, loni za stejné období zhruba o 35.500 lidí více.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist