https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-chleby-na-nymbursku-otevre-novy-pavilon-lvu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Chleby na Nymbursku otevře nový pavilon lvů

24.9.2020 00:03 | CHLEBY (ČTK)
První ze lvů, samec lva berberského, přicestuje do chlebské zoo ze Zoologické zahrady v Plzni.
První ze lvů, samec lva berberského, přicestuje do chlebské zoo ze Zoologické zahrady v Plzni.
Zoologická zahrada v Chlebech na Nymbursku otevře poslední zářijovou sobotu nový pavilon lvů, který je v její historii největším stavebním projektem. Budova vychází z návrhu ředitele zahrady Reného Fraňka, kterému byly vzorem africké stavby z hlíny v malijském Timbuktu, informovala Karolina Dufková ze Zoo Chleby.
 

První ze lvů, samec lva berberského, přicestuje do chlebské zoo ze Zoologické zahrady v Plzni. Kromě toho bude ve výběhu i expozice mangust žíhaných, drobných šelem z Afriky, které budou se lvy sdílet společné venkovní prostory. Tyto hbité šelmy mají k dispozici složitý systém podzemních chodeb, spojující lví expozici s menším, výhradně mangustím výběhem a dalšími vnitřními prostory. V pavilonu se dále nacházejí dvě velká akvária, v nichž je několik druhů ryb z jezer Malawi a Tanganika.

Trochu jiný pohled na lvy berberské poskytne autoveterán Jeep Willys, který z návštěvnického prostoru zasahuje do venkovní expozice. Kapota automobilu bude vybavena vytápěním, aby lvům umožnila příjemný odpočinek. Stavba pavilonu započala loni v září. Do konce loňského roku byla hotová hrubá stavba a část venkovního výběhu.

Soukromá zoologická zahrada v Chlebech na Nymbursku, která se veřejnosti otevřela 5. června 1997, patří k nejmenším zařízením svého druhu v ČR. Její zakladatel a ředitel Franěk zahradu vybudoval ze své sbírky exotického ptactva, postupně přibyla další zvířata.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist