https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-dvur-bude-vstupenky-prodavat-jen-on-line-zrusil-prodej-na-pokladnach
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Dvůr bude vstupenky prodávat jen on-line, zrušil prodej na pokladnách

25.4.2021 15:51 | DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM (ČTK)
Při pěkném počasí je vidět i medojed, levhart, karakal, gueréza, šimpanzi, gorily či nosorožci.
Při pěkném počasí je vidět i medojed, levhart, karakal, gueréza, šimpanzi, gorily či nosorožci.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Simona Jiřičková / Zoo Dvůr Králové
Safari Park Dvůr Králové nad Labem od soboty prodává vstupenky pouze on-line prodejem přes internet. Důvodem je vládou nařízená omezená kapacita vstupů do safari parku. Zoo chce co nejpřesněji sledovat počet lidí v areálu a on-line prodej vstupného považuje za nejspolehlivější metodu, uvedl mluvčí zoo Michal Šťastný.
 

Změna se netýká držitelů permanentek, kteří budou mít nadále vstup bez omezení. "Opatření (zavedení on-line prodeje) platí do odvolání, případná změna bude vycházet z aktuálních nařízení vlády," uvedl mluvčí.

Safari park otevřel venkovní areál v pondělí 12. dubna. V jeden okamžik může být v rozsáhlém areálu safari parku až 3000 návštěvníků. Odpovídá to dvacetiprocentní kapacitě areálu, jak pro znovuotevření zoologických zahrad stanovila vláda.

V prvním týdnu po znovuotevření tvořili přibližně čtvrtinu návštěvníků lidé s permanentkami, čtvrtina lidí si koupila vstupenky u poklady a polovina on-line na internetu.

Zoo patří Královéhradeckému kraji a je nejnavštěvovanějším turistickým cílem v regionu. ve venkovních výbězích jsou k vidění za každého počasí například lvi, gepardi, štětkouni, hyeny, surikaty, servalové, fenci, psi ušatí, želvy obrovské, plameňák růžový, mnoho druhů kachen, kozy, ovce, osli. Při pěkném počasí je vidět i medojed, levhart, karakal, gueréza, šimpanzi, gorily či nosorožci.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist