https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-dvur-dostane-od-kraje-na-pokryti-koronavirovych-ztrat-13-mil
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ZOO Dvůr dostane od kraje na pokrytí koronavirových ztrát 13 milionů

22.6.2020 18:36 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Zoo si podle radního pro zemědělství a životní prostředí Karla Klímy (KDU-ČSL) na svůj provoz dokáže vydělat zhruba ze 70 procent, což je podle něj mimořádně dobrý výsledek.
Zoo si podle radního pro zemědělství a životní prostředí Karla Klímy (KDU-ČSL) na svůj provoz dokáže vydělat zhruba ze 70 procent, což je podle něj mimořádně dobrý výsledek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Simona Jiřičková / Safari Park Dvůr Králové / facebook.com
ZOO Dvůr Králové nad Labem dostane od Královéhradeckého kraje na vyrovnání ztrát způsobených pandemií koronaviru 13,43 milionu korun. Rozhodli o tom jednomyslně zastupitelé kraje. Dvorský safari park patří Královéhradeckému kraji a s více než půl milionem návštěvníků ročně je nejnavštěvovanějším turistickým cílem na východě Čech.
 

Celkový výpadek v příjmech zoo vyčíslila na 23 milionů korun. Peníze od kraje by měly zoo pokrýt ztráty z výpadku tržeb ze vstupného a dalších aktivit týkajících se návštěvníků zoo. Dotace nebude pokrývat výpadek výnosů zoo z komerčních aktivit, například z provozu hotelu a kempu.

Zoo byla od 16. března kvůli pandemii zcela uzavřena, od 27. dubna lidé mohli navštívit venkovní prostory a vjet autem do areálů safari s volně žijícími zvířaty. V pondělí 25. května zoo otevřela všechny expozice a vrátila se k normálnímu provozu.

Zoo si podle radního pro zemědělství a životní prostředí Karla Klímy (KDU-ČSL) na svůj provoz dokáže vydělat zhruba ze 70 procent, což je podle něj mimořádně dobrý výsledek. Zatím kraj letos zoologické zahradě formou tzv. vyrovnávací platby za službu obecného hospodářského zájmu poslal 61 milionů korun. "Rozsah aktivit zoo je pro celý region jedinečný a svým posláním a činností naplňuje službu obecného zájmu," řekl Klíma.

Zoo již dříve kvůli výpadku příjmů přistoupila k úsporám. Odložila některé opravy, zrušila plánované zvýšení platů zaměstnanců a nebude tvořit rezervní fond na opravy pro rok 2021. Zoo například odložila výměnu střechy v pavilonu ptačí svět za několik milionů. Odložením plánovaného pětiprocentního zvýšení mezd by měla zoo ušetřit asi šest milionů korun.


reklama

 
Zdeněk Rychtera
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist